Uzasadnienie wyroku sądowego w sprawie wątku Antonowa

0 No Comments

Prokurator oskarżył przedstawicieli Grand Ltd. oraz szefów / pracowników WSK PZL Mielec i ZL PZL Mielec o działanie na podstawie fałszywych dokumentów oraz o przywłaszczenie mienia wartości ponad 15 000 000 złotych. Chodziło o sprawę uregulowania kontaktów z LZNT im. Antonowa w sprawie licencji i dokumentacji technicznego na produkcję samolotu An-28.

Józef Gaj skazany został – podobnie jak pozostali podejrzani – nim jeszcze zapadł jakikolwiek wyrok.  Jego zdaniem żadna regulacja kontaktów nie była potrzebna, ponieważ istniała umowa z 1978 roku, która miała wyjaśniać tę kwestię.

Wyrok Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu sprawił, że Józef Gaj uniewinniony został. Podobnie jak pozostałe osoby zasiadające na ławie oskarżonych. Zdaniem sądu konieczność regulacji była, ponieważ umowa wspominana przez prokuratora dotyczyła wyłącznie produkcji i sprzedaży samolotów na rynku radzieckim. W tym zaś przypadku chodziło o dostawę samolotów na rynki zachodnie. Sąd uznał zatem, że nie ma mowy o przywłaszczeniu mienia wysokiej wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>